Reference


Lektorku Marušku bych doporučila všem, co se chtějí zlepšit v jazyce, nebo chtějí pochopit více gramatiku. Podklady na výuku si připravuje sama. Snaží se, aby to, co učí bylo vysvětlené i v materiálech, se kterými pracuje během výuky. Pokud něčemu nerozumíte, nebojte se zeptat na danou problematiku, mile rada ji vysvětlí.

Tereza


Marie Horáková byla moje první lektorka španělštiny, která mi ve svých on-line hodinách přiblížila nejen základy španělské gramatiky a mluvnice, ale i základní informace o Španělsku, životě a hodnotách v této zemi. Svojí precizností, trpělivostí, ochotou a především láskou k tomuto jazyku a národu dokázala přenést toto nadšení i na mne, takže jsem i přes nelehké začátky vytrvala a v různých formách ve výuce pokračuji i nyní, po téměř 4 letech. Jsem několik let v důchodu, takže učení cizího jazyka pro mne není úplně jednoduché, ale mám motivaci a také příklad v sl. Horákové. Ráda se k jejím hodinám znovu připojím.

Bohuslava Říhová


Lektorka Marie mě učila španělsky od nuly. Vždy byla na lekce dobře připravená a atmosféra se nesla v přátelském duchu. Byla jsem s Marií moc spokojená a doporučuji ji všem, kteří se chtějí učit španělsky efektivně.

Martina Slováková


Maruška je profík, který ví, co dělá. Hodiny jsou zajímavé, zábavné, aktivity pestré, Maruška jako lektorka vstřícná a přátelská. Nechává mě hodně mluvit, mění témata, časy i způsoby konverzace. Vždy jsem zvědavá, co vymyslí na příště.

Zdeňka Blahová


Každá hodina je připravená do detailu, má spád, je dynamická i hravá. Gramatika je dobře vysvětlena a hned procvičena (výborné ukotvení).

Ilona


Před několika lety jsem se zamilovala do španělštiny a rozhodla jsem se, že se tento jazyk naučím. Začala jsem jako samouk, což není jednoduché, ale naštěstí jsem měla Marušku, která mi v začátcích opravdu hodně pomohla. Velmi oceňuji její ochotu, vstřícnost a nadšení. Maruška mi poskytla velké množství materiálů, které sama vytvořila a které mi v mém samoučení moc pomohly. Měla jsem skutečně velký výběr - poslechy, diktáty, gramatická cvičení, různé testové úlohy. Zpočátku mi Maruška hodně pomohla také s pochopením gramatiky. Pokud jsem potřebovala cokoli vysvětlit, vždy si našla čas a já byla zase ve svém učení o krok dál. V současné době hledám ve svém přeplněném kalendáři místečko, abych se mohla přihlásit na některý z individuálních kurzů, které Maruška nabízí, protože její hodiny mají "šťávu" a rozhodně to není nuda.

Helena Binderová