Když jsem nemohla najít sama sebe...

13.12.2022

Poslání a fungování projektu Nadšení samoukové nebylo vymyšleno za jeden den, ale byl to postupný vývoj po dobu jednoho roku. Cesta byla klikatá a plná emocí. Jak těch pozitivních, tak těch negativních. Naštěstí vše dobře dopadlo a já jsem našla sama sebe. Čtěte dále. :-)V prosinci minulého roku mi zemřela máma a najednou jsme s tátem dostali do vlastní režie celou domácnost. Táta se z práce vracel odpoledne, zrovna v tu hodinu, kdy jsem měla lekce španělštiny s mými studenty a když jsem se vrátila, on už spal. Problém to byl tehdy, když jsme potřebovali vyřešit něco okolo domácnosti. Učila jsem každý den navečer a postupně mi to začalo překážet a frustrovat. Pochopila jsem, že tudy dlouhodobě cesta nevede.

Letos na jaře se mi do ruky dostala kniha Podnikání z pláže od Stáni Stiborové. V knize se píše o automatickém prodeji produktů, zatímco je podnikatel na pláži, s rodinou nebo prostě absolutně kdekoli. To je ono!!! Vytvořím produkty, které se budou automaticky prodávat a já zatím budu řešit s tátem neodkladné věci v domácnosti. Přečetla jsem tuto knížku jedním dechem a okamžitě jsem začala spřádat plány na moje podnikání z pláže. Stáňa je velmi inspirativní žena a od té doby se držím toho, že když to zvládla ona, zvládnu to i já.No jo, ale kdy se budu věnovat tvorbě nějakého produktu, když mám na starosti školu, lekce španělštiny a domácnost? V březnu jsem odstartovala tvorbu prvního produktu, který byl zaměřený na španělské předložky a publikovala jsem ho v červnu. Prodával se krásně, takže jsem ani na chvilku nepřemýšlela o tom, že by to byl můj první a zároveň poslední vytvořený produkt.

Poté se mi ale začalo dít něco divného. Celá moje osoba se najednou rapidně měnila. Z ničeho nic se mi změnily priority, zájmy a vůbec jsem se nepoznávala. Bylo to pro mě velmi těžké přijmout, ale bylo to jako lavina, která nešla zastavit. V té změně jsem měla pocit, že mi španělština přerostla přes hlavu. Je pravda, že jsem ji měla "naservírovanou" úplně všude - v práci, ve škole, v konverzaci s přítelem a v mých ostatních mimoškolních a mimopracovních aktivitách. Zašlo to až tak daleko, že jsem k práci a ke škole začala mít velmi silný odpor. Naštěstí mi o letních prázdninách odešli studenti španělštiny, protože už splnili cíl, který si dali na začátku studia. Mnozí z nich jeli na svou vysněnou dovolenou a další si udělali certifikát. Začala jsem tedy přemýšlet, jaké zaměření a poslání budou mít Nadšení samoukové. Nejdříve jsem si říkala, že bych se mohla věnovat motivaci v samostudiu cizích jazyků, ale necítila jsem se v tom komfortně. A v ten moment mě to napadlo! Co takhle zážitkové studium cizích jazyků? Konkrétně to znamená učit se cizí jazyk z praxe, ne pouze z učebnice. V tomto zaměření jsem se už konečně našla. Dala jsem tedy dohromady další produkt, který se prodával ještě lépe a utvrdil mě ještě více v tom, že je to přesně to, co chci dělat.Mít vlastní tým spolupracovníků byl vždycky můj sen, takže jsem přemýšlela nad tím, že bych to mohla už konečně realizovat. Jen jsem zatím nevěděla, jak to uchopit. Měla jsem v hlavě slova tým, produkty, tvorba, prodej a nevěděla jsem, jak to všechno spojit. Jednu srpnovou noc se mi nedařilo usnout, protože jsem nad tím vším usilovně přemýšlela. A někdy okolo třetí hodiny ráno přišel nápad - můj produkt bude v češtině a ke mně se připojí tvůrci se svými bonusovými materiály v cizích jazycích. Hned ráno jsem oslovila moderátory mých cizojazyčných facebookových skupin a všichni mi dali souhlasnou odpověď. Jupííí, to bylo radosti! :-D

Aktuálně mi tvůrci postupně posílají své úžasné výtvory, paní webařka pro nás tvoří nové webové stránky, které už budou za chvíli hotové a podívat se na ně můžete už teď: www.nadsenisamoukove.cz. Pro celý projekt jsem vybrala bílou a růžovou barvu a díky tomu jsem se v mém novém podnikání okamžitě zabydlela. Moc se těším, co pro nás chystá příští rok. :-)

Vaše Marie